Bouře

Každý máme v životě moment, kdy v nás a nebo okolo nás vypukla bouře. Rozchod, smrt sourozence, strach z přírody. Abychom bouři utišili, musíme se vydat přes moře daleko na ostrov. Jeho hlína, jsou naše vzpomínky, ze které rostou obavy a po které protéká náš čas. A my jsme na chvíli Prosperem – magickým vládcem přírody, Arielem – andělem spásy nebo Mirandou – čekající na lásku. Vrátíme se z ostrova přes moře zpět?

„Projekt vzniká v návaznosti na zkušenosti SKUTRu s realizovanými projekty v Srbsku („Neograničene linije“, Pozoriště FDU v Bělehradě – Grand Prix Festivalu FIST) a Polsku („Spiegel im Spiegel“ a „Teraz na zawsze“ w Lubiski Teatr w Zielonej Górze, „Wojskowi dom kultury“ na mezinárodním festivalu Miasto v Legnici, „Masakra“ ve spolupráci PWST Wroclaw a „Ráj srdce labyrint svět“a ve spolupráci s PWST Wroclaw, VŠMU Bratislava, AT Varšava a DAMU Praha),“ říká Lukáš Trpišovský
Půjde o volné pokračování inscenace „Plačky“ (premiéra v Divadle Archa, nominace na Total Theatre Aword Fringe Festivalu ve skotském Edinburghu 2008). Je to takový ten náš autorský cross - over projekt,“ doplňuje Martin Kukučka.

Režiei: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský)
Výprava: Adriana Černá
Hudba: Petr Kaláb
Produkce: Claudia Nasli
Herci: Csongo Kassai (SK/HUN), Željko Maksimovič (SRB), Przemyslaw Kosiński (PL), Dawid Rafalski (PL)

Video: 

FOTOGALERIE