Muži

Divadelní představení na pomezí mnoha žánrů je inspirováno skutečnými příběhy mužů.

Šest mužů se vydává na cestu do divočiny, aby našli odpovědi na ty nejniternější otázky.

Jak si v dnešní době žijí muži? Není toho na ně někdy moc? Když se v mužích probudí zvířata, volání smečky se nedá odolat. Šest mužů se vydává na cestu do divočiny, aby našli odpovědi na ty nejniternější otázky. Vyrovnávají se tam se svými problémy a především sami se sebou. Stagnace, potlačená agrese, homosexualita, víra nebo nepřítomný otec. Pořád je co řešit. Přitom jen fakt, že se muž stane otcem, je důvod k tomu být na sebe hrdý. Přestaňme se tak konečně koukat na muže s předsudky, které nám vštěpuje naše společnost.

Koncept a choreografie: Adéla Laštovková Stodolová a kol.
Režie a dramaturgie: Adéla Laštovková Stodolová a SKUTR
Hrají: Aleš Bílík, Jakub Folvarčný, Jaro Ondruš, Ondřej Nosálek, Petr Vaněk a Zuzana Stavná / Adéla Laštovková Stodolová
Kostýmy: Denisa Nová
Hudba: Petr Kaláb Scéna: Jakub Kopecký
Light design: Michael Bláha, Jakub Kopecký, Martin Kukučka

Video: 

FOTOGALERIE

  • "Představení Muži je nečekané, nepohodlné, šlachovité a ironické. Bude patřit k nejvýznamnějším položkám letošní sezony tanečního a pohybového divadla."

    Nina Vangeli, Divadelní noviny
  • "Syntetická inscenace, kde se herecká akce, fyzické jednání, tanec a scénografie spojily, aby společně vytvářely pomocí působivých metafor a akcí situace, které ilustrují typické okamžiky mužského života... Uchvacující obrazivý zážitek, který aktivuje divákovu imaginaci."

    Lukáš Brychta, idivadlo.cz