Pexeso

Ta láska tak prudká, křehká, něžná, zoufalá. Ta láska krásná jako den a špatná jako počasí. To je láska tvá, to je láska má, ta co byla. Ta věc každý den nová, která se nikdy nezměnila. Můžeme oba dva odejít a vrátit se. Zapomenout a pak znovu spát, vzbudit se a smát a mládnout. Naše láska zůstane tady. Paličatá jako mezek, živější než touha, krutější než paměť, něžnější než vzpomínka, krásnější než den, křehčí než dítě. Dívá se na nás s úsměvem a mluví k nám bez řečí. A já ji poslouchám a křičím: Zůstaň tady, tam kde jsi, tam kdes byla dřív. Nehýbej se, neodcházej! My co jsme byli milováni, my na tebe zapomněli. Ty na nás nezapomeň! V lese paměti zas vynoř se náhle z šumu a hluku, podej nám svou ruku a zas nás spas!

Květnová až prosincová divadelní instalace na téma láska. Láska k dítěti, člověku, věci či vlasti. Láska erotická, láska milující, láska altruistická. To vše vždy v pexesu 8 performerů. 8 x prostor 2 na 2m. 8 variací na téma láska.

Experimentální divadelní projekt Pexeso propojí na scéně herce s neherci, performery s výtvarnými umělci. Každé z představení bude unikátním spojením individuálních performancí na klasické téma LÁSKY. Inscenace nemá pevně stanovený scénář. Herec dostává prostor pro vlastní vyjádření a výtvarník vede dialog s kurátorem a režisérem ještě před vznikem díla samotného. Experiment tak vstoupí do oblastí, jako jsou malba, instalace, fotografie, plastika nebo videoart, které přenese na jeviště.

Režie: Adéla Stodolová
Kurátor projektu: Lenka Hachlincová
Režijní supervize: SKUTR
Hudba: Petr Zeman
Scéna: Pavla Kamanová
Kostýmy: Eva Suchánková
Produkce: Pavla Klouzalová

Hrají: Dana Batulková, Jakub Gottwald, Milena Dopitová, Veronika Kohútová, Alena Kotzmannová, Bára Zemanová, Jaro Ondruš, Jindřich Panský, Jaroslav Wertig, Dana Marková, Renáta Martinová, Tomáš Měcháček, Linda Caridad Fernandez Saez, Zuzana Stavná, Evžen Šimera, Laco Teren, Petr Švolba, Hana Vagnerová, Berenika Kohoutová, Jakub Tomáš, Josef Bolf, Kateřina Vincourová, Marek Meduna, Dominik Běhal, Anetta Mona Chisa, Jiří Thýn

FOTOGALERIE